Důležitý víkend ženy zvládly - 1. místo je doma

14.06.2010 10:36

Veledůležitý hrací víkend v polovině června naše Sokolky zvládly na výbornou. V posledních čtyřech utkáních (v sobotu se Znojmem dva zápasy a v neděli s Kometou dva zápasy) musely k jistému postupu minimálně dvakrát vyhrát. I jedna výhra a tři prohry dávaly ženám určitou šanci skončit na prvním místě. Baby měly postup ve svých rukou.

V sobotu 12. 6. odjely na dvojutkání do Znojma, kde je čekalo ambiciozní PSK. Ke spokojenosti by vedlo, kdyby se Znojma odjely s jednou výhrou a jednou prohrou. No, těsně, ale nepodařilo se. Policistky byly velmi kvalitním týmem. První utkání vyhrály vcelku jednoznačně a naprosto zaslouženě 3:0 (21,19,22), kdy naše ženy pouze dotahovaly. Do druhého utkání Hodoňačky vstoupily sebevědoměji a první sadu vyhrály 25:18. Druhou ovšem polevily a prohrály. Třetí set si policistky také pohlídaly a vyhrály. Ve čtvrtém setu naše baby opět zaply na 120% a při bezchybném příjmu a 100% blocích byly ve vedení 24:22. Jenže tady opět zaúřadovala největší slabina celého krásného volejbalového dopol-odpoledne - Znojemský (domácí) ROZHODČÍ. Balon, který naše holky vybojovaly, posoudil rozhodčí chybně. Naše ženy vyškrábly na naší straně hřiště míč, posunuly ho nad síť smečařce Evě, ta balon sklepla do znojemských bloků a od nich do území nikoho. V tu chvíli to znamenalo 25 bod našich a posun do tiebrakeu. Rozohčí toto vyhodnotil jako blokování přihrávky znojemské navravačce právě smečařkou Evou. To co se dělo v dalších minutách raději nebudu popisovat. Nicméně velezaskočené hodoňačky již nedokázaly této křivdě vzdorovat a Znojmu podlehly ve čtvrtém setu 26:28 - 3:1 (-18,19,21,26).

V neděli předehrávaly baby z áčka utkání s Kometou Brno. Utkání se hrála v domácí open air aréně na Červených domcích, kde ženy prohrávají jen velmi zřídka. Také podle toho utkání vypadala. Holky obě utkání vyhrály 3:0 (16,21,19) a 3:0 (21,16,19) a těmito výhrami si ztrvrdily 100% první místo v Krajském přeboru II skupině B a tím i případný postup do Krajského přeboru I.

10. TJ Sokol Šlapanice B 32 2 30 0 13:93 1576:2420 34

pozn. I když ještě nejsou dohrána všechna kola soutěže, tak 1. místo Sokolkám již nemůže nikdo vzít. Nejbližší soupeř v tabulce a jasný adept na 2. místo - Orel Obřany, má sice 4 zápasy k dobru, ale i ty kdyby všechny vyhrál bude mít poměr výher/proher 28/8 a tím pádem o bod méně než Sokolky, které mají poměr 29/7 a 65 bodů.

!!! BABY GRATULACE K 1. MÍSTU A K POSTUPU !!!